KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 13857020
nr 1385 7020
Anton Anderberg
(1882-1973), Sverige
Blandteknik, "Triumf. Signerad, daterad 1916. Mixed media, 50x34 cm, yttermått inklusive ram: 56x41 cm
Anton Anderberg, svensk bildkonstnär född 1882 i Malmö, död 1973.
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
måndag 22 mars 2021
kl 20:42:15
Anton Anderberg
Läs mer om Anton Anderberg